Všetci sú prekvapení… Chyby pri aplikácií očného make-upu & výbere maskary

Dokonca aj taká triviálna a zrejmá vec, ako je aplikácia maskary, sa často končí neúspechom. Škoda, že zlý očný make-up je veľmi biditeľný a pútavý. Aby to nebolo horšie, môže si tak vášnivo pokaziť celý makeup. Dokonca aj výber maskary má tendenciu predstavovať problémy. Väčšina žien netuší, ako si vybrať správnu kefku na maskaru, alebo majú zlú predstavu o tom, čo daný tvar kefky urobí s ich riasami. Dnes si zhrnieme najčastejšie chyby pri výbere maskary, ako aj nehody, ako sa dá maskara zmeniť na maškarádu.

Chyby make-upu očí

1. Nesprávny tvar kefky

Ženy zvyčajne majú pomerne jednoduché kritériá: pri nákupe maskary si vyberajú takú kefku, ktorá má veľkosť a tvar zobrazujúci účinok, ktorý chcú dosiahnuť. Je smutné, že veľká špirálová kefka nemusí nevyhnutne znamenať veľké (dlhé, objemné) riasy. Zvyčajne sa jedná o veľké kefky, ktoré sa často dostávajú na viečka alebo dokonca obočie, nedokážu dosiahnuť až do rohov a na kratšie riasy, ktoré si vyžadujú použitie s trochou zručnosti.

Ideálna kefka nie je príliš veľká, štetiny nie sú usporiadané na riedko, majú v strede dlhšie štetiny a na koncoch sú zúžené. Inými slovami, má tvar elipsy, nie je však príliš veľká. S týmto druhom kefky získate nielen pekné oddelenie jednotlivých rias, ale sa aj vyhnete zhlukom, ako aj dosiahnete na každú, aj tú najkratšiu riasu.

2. Nesprávny materiál kefky

Našťastie sa väčšina žien postupne vzdáva našuchorených kefiek a zameriava sa viac na ich silikónové verzie. Bývajú to práve tie našuchorené nylonové kefky, ktoré môžeme obviňovať za nezvládnuteľné riasy, pretože ich nedokážu pekne oddeliť.

Silikónová kefka bola navrhnutá, pretože jej nylonový „predchodca“ nefungoval dobre.

3. Zloženie maskary – na tom naozaj záleží

Väčšinu maskár jednoducho tvorí zmes voskov zvyšujúcich pevnosť, čierne pigmenty a voda. Konzervačné látky zvyšujú čerstvosť produktu, ale riasy sú úplne zanedbávané. Našťastie sa teraz vyrábajú maskary, ktoré sú plné živín, ktoré posilňujú, rovnako ako aj kondicionujú, regenerujú, chránia a dokonca aj stimulujú riasy, aby znovu vyrástli. V ich zozname zložiek môžete nájsť bylinné zmesi, klíčky, alebo napr. keratín.

4. Kefku nečistíte

Málokto z nás umýva kefky maskary, ale ukázalo sa, že je to nevyhnutnosťou, ak chceme udržať produkt účinným. Neumytá kefka maskary je zdrojom baktérií a zlepencov. Počas aplikácie zadržuje riasy, alebo vločky, a tie sa dostávajú do očí, kde dráždia spojivky.

5. Príliš veľa maskary

Stále je to obrovský problém a chyba, ktorú robí veľa žien. Máme tendenciu zachádzať s množstvom produktu príliš ďaleko. To je najviac viditeľné na riasach – jedna vrstva naviac a naše riasy sú nemotorné, neprirodzene hrubé, zaťažené príliš veľkým objemom a namiesto toho, aby vytvárali nádherný make-up, robia z nás groteskné a vyzeráme neprofesionálne.

6. Pridávanie viacerých vrstiev maskary počas dňa

Je to jedna z najzávažnejších chýb v oblasti rias. Je naozaj ťažké naniesť na riasy pokryté sušeným výrobkom novú vrstvu. Nebudete mať pekne oddelené riasy; namiesto toho skončia vaše riasy s neprirodzeným objemom maskary. Aby to bolo ešte horšie, môže dôjsť k vypadnutiu rias. Keď sa kefa musí vyrovnať s takými pevnými riasami, musíte ich ohnúť, čo vedie k ich lámaniu a postupnému vyťahovaniu. Ak má make-up vyzerať neuveriteľne, ale po niekoľkých hodinách opotrebenia si všimnete vločky – jemne odstráňte výrobok z rias a znova si ho aplikujte, alebo jednoducho pritiahnite prútik k špičkám rias, aby sa posilnilo ich stmavnutie. Týmto spôsobom urobíte opravy bez toho, aby ste riasy povytiahli.